mozog-6 dôvodov, prečo navštevovať tanečné kurzy

6 dôvodov prečo navštevovať tanečné kurzy

 Je to aj Váš rebríček hodnôt?

Poznáme 6 hlavných dôvodov, prečo navštevovať tanečné kurzy. Tieto dôvody sa viažu na rebríček hodnôt. Hoci každý z nás má iné priority, vybrali sme také, s ktorými sa určite stotožníte aj vy.

Na to, aby sme mali výborné zdravie, usporiadané vzťahy, pozitívnu náladu, zdravé sebavedomie, peniaze, a aby nám slúžil mozog, je potrebné týmto prioritám venovať patričnú pozornosť.

Akýkoľvek pohyb, tanec či šport je výborným prostriedkom na to, ako si zachovať takýto rebríček hodnôt na jedničku s hviezdičkou.

  • Zdravie
  • Vzťahy
  • Mozog
  • Šťastie – pozitívna nálada
  • Sebavedomie
  • Peniaze

1. Zlepšuje zdravie, kondíciu, upravuje držanie tela.

krajsie telo-6 dôvodov, prečo navštevovať tanečné kurzy

 

Zdravšie a krajšie telo. Ak máte „slabú“ kondičku a nejaké to kilo navyše, s najväčšou pravdepodobnosťou vám robia menšie či väčšie problémy aj bežné záležitosti ako chôdza po schodoch, práca v záhradke a pod. Ak to chcete zmeniť, tanec je dobrá voľba, pretože prospieva kardiovaskulárnemu systému, svalom, kĺbom i šľachám. Je prevenciou proti nadváhe, obezite, srdcovocievnym chorobám i osteoporóze. Vďaka aktívnemu pohybu sa nám telo spevňuje, telo získava väčšiu flexibilitu a pravidelným tréningom dokážeme divy. Tanec je skvelý doktor na pokrivenú chrbticu. Už po pár lekciách tanca sa budete aj na ulici  podvedome vystierať.

 

2. Zlepšuje partnerské vzťahy.

Vztahy-6 dôvodov, prečo navštevovať tanečné kurzy

Tanec upravuje partnerské vzťahy. V tanci platí pravidlo: muž vedie a žena má byť vedená. Tento model sa zvykne prenášať aj do vzťahov. Keď je muž submisívny a žena dominantná, práve tanec u mužov rozvíja schopnosť viesť ženu, viac jej rozumieť a žena sa učí ako byť vedená a prebúdza v sebe ženskosť. Spoločenský tanec je ideálny na odbúranie stereotypu v partnerských vzťahoch. Dodá iskru do vzťahu, nové zážitky a možno tak nájdete spoločný koníček pre vás oboch.

 

3. Zlepšuje náladu.nalada-6 dôvodov, prečo navštevovať tanečné kurzy

 

Tanec je obohacujúci. Pri tanci sa uvoľňujú hormóny šťastia, ktoré pozitívne ovplyvňujú náladu. Ak sa mu venujete pravidelne, s najväčšou pravdepodobnosťou vás vnútorne napĺňa, čo vedie k vnútornej pohode. Pri tanci a hudbe zabudnete na všetky starosti a povinnosti.

A v neposlednom rade, na tanečných lekciách sa stretávate s inými ľuďmi, čo vás tiež nabije pozitívnou energiou.

 

4. Zvyšuje sebavedomie.

sebavedomie-6 dôvodov, prečo navštevovať tanečné kurzy

 

Dokázali ste sa naučiť novú tanečnú choreografiu? Ušla sa vám pochvala od inštruktora za vašu snahu? Zhodili ste prebytočné kilogramy a vypracovali si nohy? Alebo ste dokázali prekonať vlastnú lenivosť? Aj malé krôčiky vás posúvajú vpred k lepšiemu vnímaniu seba samého. A to stojí za to!

 

5. Cibrí mozog.mozog-6 dôvodov, prečo navštevovať tanečné kurzy

Keď sa naučíš nové tanečné kroky, tak okrem toho, že si zlepšuješ mozog, si užiješ aj poriadnu dávku dopamínu, ktorý sa postará o to, aby ste sa cítili fantasticky a plný energie. Je to ako vysoko návyková droga, no v tomto prípade ide o pozitívnu závislosť.

Tanec dokáže naštartovať mozgovú aktivitu, schopnosť sústrediť sa a získať späť kontrolu nad zabúdaním.

 

6. Peniazepeniaze-6 dôvodov, prečo navštevovať tanečné kurzy

Asi sa čudujete, prečo sme tu dali aj peniaze. Samozrejme, ak nechcete byť profesionálnym tanečníkom, ktorý sa živý umením, asi tancom nezarobíte.

Skôr máme na mysli to, že ak spojíme všetky tieto hodnoty ako zdravie, vzťahy, lepšia nálada, vyššie sebavedomie a bystrý mozog, je možné, že sa vám na trhu práce bude dariť o to viac. Áno, aj navštevovaním tanečných kurzov už nie jeden kurzista ocenil zmenu vo svojom živote. Nové veci vás v živote proste posúvajú vpred.

By  Mgr. Lucia Frimerová