AKO BYŤ DŽENTLMENOM NA PARKETE

Ako byť džentlmenom na parkete-FRIMart studio

 

       Spoločenské udalosti ako svadby, plesy či večierky sú o dobrej nálade, stretnutiach s rodinou, priateľmi, o dobrom jedle a tanci. Ak vám partnerka už tretiu skladbu naznačuje, že chce ísť tancovať a vy máte pocit, že keď ju nepozvete do tanca, vyskočí na stôl a začne tancovať sama, je najvyšší čas urobiť prvý krok. No nie každý muž je parketový lev. Alebo len neviete ako na to?

Ako na to:

  1. Požiadajte partnerku o tanec. Stačí známa fráza: „Smiem prosiť?“ alebo „Zatancujeme si?“

  2. Mierne odsuňte stoličku, ponúknite partnerke pravé rameno a odprevaďte ju na tanečný parket.Ako byť džentlmenom na parkete-FRIMart studio1

  3. Úlohou partnera je nájsť „dobré“ miesto na parkete. Dobré miesto na parkete je také, kde budete mať obaja dostatok miesta na tanec a nebudete narážať do iných párov.

  4. Ponúknite partnerke tanečné držanie a môžete začať tancovať.Ako byť džentlmenom na parkete-FRIMart studio2

  5. Po odtancovaní tanca podtočte partnerku.

  6. Ak sa tanečné kolo skončilo alebo Vám obom nesedí skladba, ktorú hrá kapela, pokojne ponúknite partnerke pravé rameno a odprevaďte ju na miesto.

  7. Nezabudnite partnerke poďakovať za tanec.

To, či ste skvelý tanečník alebo len prešľapávate z nohy na nohu, určitý bontón má poznať každý správny muž. Partnerke lichotí takéto džentlmenské správanie a určite si pripíšete bodíky k dobru.

 

AUTOR: MGR. LUCIA FRIMEROVÁ

Zdieľaj článok na facebooku