Tango Argentino

  • TRVANIE: 8 x 60 min
  • MIESTO KURZU: FRIMart studio
  • PERIODICITA: 1x týždenne
  • CENA: 60 EUR / osoba
  • Kurz je vhodný pre páry aj jednotlivcov
  • Potrebné sa vopred prihlásiť 

Popis kurzu

V spolupráci s Tango clubom Prešov Vám prinášame nový kurz Argentínskeho Tanga v Prešove.  Naši vyškolení lektori Štefan Karabáč a Jana Petrikova Vás budú sprevádzať týmto kurzom, ktorých garantmi sú zakladatelia systému DINZEL, jediného uceleného a komplexného systému výuky tanga od jeho pohybovej a figuratívnej „gramatiky“ až po dokonalú improvizáciu.

 Tango je párový tanec, ktorý pozostáva zo série krokov a postojov. Argentínske tango je odlišné od klasického tanga / súťažný štandartný spoločenský tanec/. Argentínske tango má typické latinskoamerické držanie tela, tanečníci sa držia hruďou a tvárou oproti sebe v prirodzenom držaní – objatí, zboku pripomína písmeno „H“ alebo „A“, tanec je postavený na spoločnej plynulej tanečnej chôdzi a na improvizácii bez predpísaných pravidiel. Je aj príjemnou pohybovou, relaxačnou a spoločenskou aktivitou, ktorej je možné sa venovať v akomkoľvek veku.

Lektor
Štefan Karabáč a Jana Petrikova

Pohyb bol odjakživa mojou súčasťou. Po ukončení kariéry tanečníka spoločenských tancov som pokračoval v profesionálnej kariére tanečníka v komornom súbore Divadla Jonáša Záborského v Prešov, kde som účinkoval v mnohých muzikáloch ako Drakula, Fidlikant Na streche a pod. Po ukončení práce v divadle som sa začal naplno venovať odovzdávaniu svojich skúseností mladým začínajúcim tanečníkom. V roku 2007 som sa stal učiteľom Základnej umeleckej školy v Lipanoch a v Sabinove, kde som pôsobil 3 roky.

Nemôžem povedať, že pohyb bol mojou súčasťou odjakživa. No obdivovala som tanečníkov spoločenských tancov, scénických tancov, baletu atď., ako vedia vyjadriť emócie pohybom cez hudbu, ako vedia byť slobodní.

A tento môj obdiv nás v septembri 2017 doviedol k Argentínskemu Tangu. A Tango nás uchvátilo až natoľko, že roku 2019 sme navštívili Buenos Aires a školu Rodolfa a Glorie Dinzel, ktorého metodika nazývaná Sistema Dinzel sa stala hlavnou súčasťou osnov Univerzity Tanga v Buenos Aires. Sme členmi združenie Tango Klub o.z, ktorý ako jediný na Slovensku vyučuje Argentínske Tango podľa tejto schémy. Zúčastnili sme sa mnohých workshopov na Slovensku a v Čechách. Tango je o hľadaní slobody a kreuje si ho každý sám. Tango je sloboda, bratstvo a rovnosť tieto 3 piliere sa budeme snažiť hľadať na našich hodinách. Tešíme sa na Vás.

Pozrieť ďalšie kurzy

Letné denné tábory 2023
This is default text for notification bar