Spoločenské tance pre deti a mládež

Spoločenské tance

  • VEK: od 6 rokov 
  • TRVANIE: celý školský rok
  • TANEČNÉ LEKCIE – rozdelené do 3 skupín
  • Skupina K4 – začiatočníci
  • Skupina K3 – mierne pokročilí
  • Skupina K2 – stredne pokročilí
  • Skupina K1 – tanečný šport
  • MIESTO KURZU: FRIMart studio
  • CENA pre skupinu K4: 30 EUR / mesiac
  • MOŽNOSŤ SÚŤAŽNÉHO TANCA – hobby a tanečný šport

Prečo sa naučiť tancovať u nás?

Máte doma školáka alebo školáčku, a majú radi tanec, pohyb a hudbu? Nechajte nás v tanečnom štúdiu FRIMart Prešov rozvinúť talent vašich detí. Sledujte, ako ich tanec baví a vyrastajú z nich šikovní tanečníci. V krúžku spoločenských tancov sa deti hravou a zaujímavou formou naučia základy štandardných tancov, latinsko-amerických tancov a jednoduché choreografie moderných tancov. Deti sú rozdelené do jednotlivých skupín podľa veku. Radi Vás privítame v kolektíve tanečného štúdia FRIMart, kde máte možnosť naplno využiť tanečný potenciál vašich detí.

 

 

Vychovávame tancom

Výchova tancom je spôsob využitia voľného, resp. každého možného času, čím sa zaraďuje k jedným z najdôležitejších ukazovateľov životného štýlu. Úlohou tanca je naučiť sa koordinovanému pohybu v súlade s hudbou, s jej tempom, rytmom, melódiou a dynamikou, tým prispieť k telesnej zdatnosti, kultúry pohybu a hudobnosti. Tanec pomáha vytvárať charakter a osobnosť človeka.

Podporujeme kreativitu

Na tanečných lekciách učíme základné kroky latinsko-amerických a štandardných tancov. Neskôr spájame figúry do krátkych zostáv, uvedomujeme si priestor, zvykáme si tancovať vo dvojici alebo v kolektíve, rozpoznávame rytmus. Podporujeme kreativitu, správny vývoj, držanie tela, koordináciu tela a rytmiku.

Učíme slušnému správaniu

Tanec zdraviu prospieva a učí aj k slušnému správaniu, či už medzi chlapcami alebo dievčatami a tiež spoločenskému bontónu. Z chlapcov sa stávajú džentlmeni a z dievčat dámy. Našou snahou bude od začiatku vytvoriť tanečné páry, ktoré sa môžu neskôr zúčastňovať tanečných súťaží hobby alebo v tanečnom športe

Učíme tance

ČO SÚ SPOLOČENSKÉ TANCE

Spoločenský tanec je najprirodzenejšou ľudskou pohybovou aktivitou, ktorú poznáme. Spoločenský tanec je vynikajúci pre celé telo, rozvíja koordináciu myslenia a svalov, povzbudzuje dobré držanie tela v každom veku a hlavne nás učí spoločenskému životu. Prináša nám mnoho výhod a taktiež je to spôsob, ako sa stretnúť a zoznámiť s novými ľuďmi a tiež osobou opačného pohlavia. Spoločenské tance sa delia na 2 skupiny: Sú to tance Štandardné a Latinsko-americké tance. 

Do štandardných tancov patria: Waltz, Tango, Valčík, Slowfoxtrot a Quickstep. 

Do latinskoamerických tancov patria: Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble, Jive.

 ŠTANDARDNÉ TANCE – Waltz, Tango, Valčík, Slowfoxtrot a QuickstepTanečné kurzy štandardných tancov sú charakteristické uzavretým párovým držaním. Súčasný štandardný štýl sa vyznačuje dravosťou, obdivom ku kráse, romantickosťou a citovým prežitím hudby a pohybu. Štandardné tance sú historicky staršie ako latinsko-americké tance. Ich pôvod pochádza ( okrem tanga ) z európskej kultúrnej tradície . Pre štandardné tance je typické pevné a rámové držanie tanečného páru, kedy pár počas celej doby tanca stojí ” telo na telo ” vždy čelom k sebe. Do štandardných tancov patria: Waltz, Tango, Valčík, Slowfoxtrot a Quickstep.

LATINSKO-AMERICKÉ TANCE – Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble, JiveLatinsko-americké tance sú tance, ktoré sa tancujú vo voľnejšom držanií než tance štandardné a sú charakteristické väčšou voľnosťou pohybu, variácií i tanečného oblečenia. Latinsko-americké tance sa tancujú, ako na mieste tak aj v pohybe po celom tanečnom parkete. Pohyb v latinsko-amerických tancoch je rovnako ako hudba plná energie. Do latinskoamerických tancov patria: Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble, Jive.

 

Tanec je viac ako pohyb a úspech, je to zmysel života, ktorý prináša radosť i slobodu . . .

Pozri aj

O nás

Tanečné štúdio FRIMart

Najčastejšie otázky

Odpovede na časté otázky

Cenník

Pre vybraný detský krúžok
Svadobný tanec - "Prekvapte svojím tancom"
This is default text for notification bar