O nás

Dušan a Lucia Frimerovi

FRIMart studio

FRIMart studio ponúka svojim záujemcom výučbu tanečných kurzov pre všetky vekové kategórie. Venuje sa výučbe spoločenských tancov pre deti a mládež a dospelých. 

Hlavnou myšlienkou je zmysluplné využitie voľného času v priateľskom kolektíve ľudí, ktorí majú tanec radi, chcú sa niečo nové naučiť alebo v tanci zdokonaľovať. Tanečné lekcie sú tvorené s cieľom naučiť sa základné kroky jednotlivých tancov, získať kondičnú zdatnosť, pohybový rozsah. Previesť človeka od základných tanečných krokov až po zložité figúry, správne vedenie i držanie tela, pomôcť rozoznávať hudbu, rytmus i charakter skladieb.

0

 

rokov s vami

 

0

rokov skúseností

" Cesta je cieľ, cieľ je cesta."

Ako plynie čas

Tanečná škola a jej krátka história

Tanec je pre všetkých, je nástrojom zdravia, integrácie a krásneho životného štýlu. 

2011

Založenie

Tanečné štúdio FRIMart Prešov založil tanečný pár teraz už manželia Dušan a Lucia Frimeroví, ktorí ešte počas svojej tanečnej kariery začali s myšlienkou prvých tanečných kurzov pre dospelých. 

2012

Výchovné koncerty

FRIMart studio poskytovalo kvalitné tanečno – vzdelávacie programy pre základné a stredné školy so zameraním na spoločenské tance. Našu sponuku tvorili 3 úspešné projekty s názvom: Umenie tanca, Tanec – Jazyk doby a Mladý džentlmen, mladá dáma,  ktoré boli podporené aj Ministerstvom kultúry SR. Tanečné programy sme realizovali v rámci celého Slovenska, ale hlavne na východnom Slovensku. 

2014

Tanečné krúžky pre deti

Samozrejme piliere tanečného štúdia tvoria deti, ktoré formujeme od školského veku, aby tanec a slušné správanie bolo pre nich samozrejmosťou aj v dospelosti. V tanečnom štúdiu vedieme deti a mládež ku športovej činnosti, kultúre a vytvárame podmienky pre športové vyžitie v spoločenských tancoch. Vytvárame podmienky a všestrannú starostlivosť o rozvoj výkonnostného ale i rekreačného tanca členov klubu. Zvyšovanie výkonnosti formou tréningov, súťaží a pod.

2016

Nové priestory na Budovateľskej 34, Prešov

Od roku 2011 sme pôsobili v športovom centre Slyofit, kde sme mali prenajatú sálu na naše tanečné aktivity. Po 5 rokoch kedy sa naša tanečná škola rozrástla o členov sme cítili potrebu mať „vlastný priestor“ a poskytovať tak naše služby neobmedzene. Vďaka našim známim z kurzov sa nám podarilo nájsť priestory na Budovateľskej. Čakala na „prerábka“ priestorov a od mája 2016 sídlime na Budovateľskej 34, kde si neustále naše priestory zveľaďujeme.

2018

FRIMart dance cup

Podarilo sa nám zorganizovať  2 ročníky súťaže – hobby v spoločenskom tanci organizovanej tanečným štúdiom FRIMart Prešov v spolupráci s nákupným centrom Eperia. Cieľom tejto súťaže je popularizovať tanečný šport formou otvorenej divácky atraktívnej súťaži. Tanečnej súťaže sa zúčastňujú začínajúce tanečné páry a sólo dievčatá všetkých vekových kategórií.

2020

Online výučba

Po úspešných rokoch aj nás zasiahla Korona, kde sme prešli na online výučbu hlavne pre deti. Držíme si palce aby sem aj naďalej mohli poskytovať naše služby širokej verejnosti.

Sme tanečný klub

Tanečný šport je športová disciplína, ktorá vycháza zo spoločenských tancov a deli sa na štandardné a latinsko-americké tance. Tanečné páry tancujú krásne choreografie, s ktorými súťažia na tanečných súťažiach. Súťaže sú rozdelené podľa veku už od najmenších detí, ako aj podľa výkonnosti a páry tak majú motiváciu sa neustále zlepšovať.

Náš tím lektorov

Náš tím tvoria taneční tréneri a učitelia tanca s dlhoročnou praxou.

Dušan Frimer
Mgr. Dušan Frimer

majiteľ a tenečný tréner

  • kvalifikovaný tréner tanečného športu I. stupňa – štandardné a latinsko-americké
  • tancevytancovaná výkonnostná trieda „S“ v latinsko-amerických tancoch a “ A“ v štandardných tancoch
  • pedagogické vzdelanie
Lucia Frimerova
Mgr. Lucia Frimerová

manažér

  • diplomovaná učiteľka tanca
  • vytancovaná výkonnostná trieda „S“ v latinsko-amerických tancoch a  „A“ v štandardných tancoch
  • pedagogické vzdelanie
Anton Fabik
Ing. Anton Fabík

tanečný tréner

  • kvalifikovaný tréner tanečného športu I. stupňa – štandardné a latinsko-americké
  • vytancovaná výkonnostná trieda „S“ v latinsko-amerických tancoch a  „S“ v štandardných tancoch