O nás

Dušan a Lucia Frimerovi

FRIMart studio

FRIMart studio ponúka svojim záujemcom výučbu tanečných kurzov pre všetky vekové kategórie. Venuje sa výučbe spoločenských tancov pre deti a mládež a dospelých. 

Hlavnou myšlienkou je zmysluplné využitie voľného času v priateľskom kolektíve ľudí, ktorí majú tanec radi, chcú sa niečo nové naučiť alebo v tanci zdokonaľovať. Tanečné lekcie sú tvorené s cieľom naučiť sa základné kroky jednotlivých tancov, získať kondičnú zdatnosť, pohybový rozsah. Previesť človeka od základných tanečných krokov až po zložité figúry, správne vedenie i držanie tela, pomôcť rozoznávať hudbu, rytmus i charakter skladieb.

Dušan a Lucia Frimerovi

0

 

rokov s vami

 

0

rokov skúseností

" Cesta je cieľ, cieľ je cesta."

Ako plynie čas

Tanečná škola a jej krátka história

Tanec je pre všetkých, je nástrojom zdravia, integrácie a krásneho životného štýlu. 

2011

Založenie

Tanečné štúdio FRIMart Prešov založil tanečný pár teraz už manželia Dušan a Lucia Frimeroví, ktorí ešte počas svojej tanečnej kariery začali s myšlienkou prvých tanečných kurzov pre dospelých. 

2012

Výchovné koncerty

FRIMart studio poskytovalo kvalitné tanečno – vzdelávacie programy pre základné a stredné školy so zameraním na spoločenské tance. Našu sponuku tvorili 3 úspešné projekty s názvom: Umenie tanca, Tanec – Jazyk doby a Mladý džentlmen, mladá dáma,  ktoré boli podporené aj Ministerstvom kultúry SR. Tanečné programy sme realizovali v rámci celého Slovenska, ale hlavne na východnom Slovensku. 

2014

Tanečné krúžky pre deti

Samozrejme piliere tanečného štúdia tvoria deti, ktoré formujeme od školského veku, aby tanec a slušné správanie bolo pre nich samozrejmosťou aj v dospelosti. V tanečnom štúdiu vedieme deti a mládež ku športovej činnosti, kultúre a vytvárame podmienky pre športové vyžitie v spoločenských tancoch. Vytvárame podmienky a všestrannú starostlivosť o rozvoj výkonnostného ale i rekreačného tanca členov klubu. Zvyšovanie výkonnosti formou tréningov, súťaží a pod.

2016

Nové priestory na Budovateľskej 34, Prešov

Od roku 2011 sme pôsobili v športovom centre Slyofit, kde sme mali prenajatú sálu na naše tanečné aktivity. Po 5 rokoch kedy sa naša tanečná škola rozrástla o členov sme cítili potrebu mať “vlastný priestor” a poskytovať tak naše služby neobmedzene. Vďaka našim známim z kurzov sa nám podarilo nájsť priestory na Budovateľskej. Čakala na “prerábka” priestorov a od mája 2016 sídlime na Budovateľskej 34, kde si neustále naše priestory zveľaďujeme.

2018

FRIMart dance cup

Podarilo sa nám zorganizovať  2 ročníky súťaže – hobby v spoločenskom tanci v rokoch 2018 a 2019 organizovanej tanečným štúdiom FRIMart Prešov v spolupráci s nákupným centrom Eperia. Bol naplánovaný aj ďalší ročník 2020, ale všetko zastavil COVID – 19. Cieľom tejto súťaže je popularizovať tanečný šport formou otvorenej divácky atraktívnej súťaži. Tanečnej súťaže sa zúčastňujú začínajúce tanečné páry a sólo dievčatá všetkých vekových kategórií.

2020

Online výučba

Po úspešných rokoch aj nás zasiahla koronakríza, kde sme prešli na online výučbu hlavne pre deti. Držíme si palce aby sem aj naďalej mohli poskytovať naše služby širokej verejnosti.

Sme tanečný klub

Tanečný šport je športová disciplína, ktorá vycháza zo spoločenských tancov a deli sa na štandardné a latinsko-americké tance. Tanečné páry tancujú krásne choreografie, s ktorými súťažia na tanečných súťažiach. Súťaže sú rozdelené podľa veku už od najmenších detí, ako aj podľa výkonnosti a páry tak majú motiváciu sa neustále zlepšovať. Sme dlhoročným registrovaným tanečným klubom Slovenského zväzu tanečných športov /SZTŠ/ sekcie Tanečný šport.

Naše hodnoty

” Cesta je cieľ, cieľ je cesta.”

Konfucius

Človek by sa mal sústrediť na to čo zažíva počas cesty za dosiahnutím svojho cieľa. Cieľom našej cesty môže byť to, čo zažívame počas nej a nie cieľ samotný. Pri tanci zažívame rovnaký pocit, kedy nám tréningy pomáhajú neustále sa zlepšovať.

Preto sme vybrali 3 dôležité slová, ktoré charakterizujú našu filozofiu.

DANCE

Tanec

Tanec je na našou hlavnou oblasťou. No nie je to len o samotnom tanci. Tanec prináša mnoho benefitou do rozných oblastí života. Už je dávno dokazané , že tanec pomáha obnovovať radosť, prináša stabilitu v problémových a životných situáciách, zmierňuje napätie v školách a odstraňuje šikanu, či násilie. Chceme ĺudí naučiť tancovať a ukázať im, že tanec jednoducho patrí k životu. Je jeho nevyhnutnou súčasťou. S tancom je svet jednoducho krajší, svetlejší, pohodovejší…

ENERGY

Energia

Pri tanci energiu nielen odovzdávame, ale ju aj dostávame v podobe uznania a ocenenia divákov či poroty. Tanec dáva neskutočne pozitívnu energiu a prináša dobrú náladu. Tancom sa tanečník snaží ukázať divákom všetky noty skladby, jej atmosféru, príbeh a náladu. Tanec pomáha tanečníkom zistiť, čoho je naše telo schopné a spoznať sa s ním. Zvyšuje sebavedomie, učí správnemu držaniu tela a zlepšuje náladu. Najdôležitejšia vec, ktorej nás učia spoločenské tance, je komunikácia. Učíme sa vychádzať s tanečným partnerom, s trénermi a so samým sebou. Učíme sa zvládať prehry a vidieť v nich motiváciu pracovať na sebe.    

PROGRESS

Pokrok

Napredovanie je v živote veľmi dóležité. Tak ako sa tanečník postupne učí základné kroky neskôr zložitejšie, ktoré spája do choreografii.  Vidíme tu cestu postupného učenia sa – progresu. Progres je dôležitý pre náš život, pretože človek sa každý deň niečo nové dozvie alebo naučí. V živote je dôležité sa neustále posúvať, učiť sa nové vec – progres je celoživotný proces. Progres pri tanci nás ženie k tomu aby sme pokračovali a boli vždy lepší a lepší. 

Náš tím lektorov

Náš tím tvoria taneční tréneri a učitelia tanca s dlhoročnou praxou.

Dušan Frimer
Mgr. Dušan Frimer

majiteľ a tenečný tréner

  • kvalifikovaný tréner tanečného športu I. stupňa – štandardné a latinsko-americké
  • tancevytancovaná výkonnostná trieda “S” v latinsko-amerických tancoch a ” A” v štandardných tancoch
  • pedagogické vzdelanie
Lucia Frimerova
Mgr. Lucia Frimerová

manažér

  • diplomovaná učiteľka tanca
  • vytancovaná výkonnostná trieda “S” v latinsko-amerických tancoch a  “A” v štandardných tancoch
  • pedagogické vzdelanie
Anton Fabik
Ing. Anton Fabík

tanečný tréner

  • kvalifikovaný tréner tanečného športu I. stupňa – štandardné a latinsko-americké
  • vytancovaná výkonnostná trieda “S” v latinsko-amerických tancoch a  “S” v štandardných tancoch 

Pripravili sme pre Vás

Zľava
20 %

Na všetky základné kurzy pre dospelých 

Spoločenské tance, Ľudovky pre dospelých, 

Salsa pre páry, Tango argentino .

Kód – “tanečnýkurz2021”

Lucia Frimerova