O nás

Dušan a Lucia Frimerovi

FRIMart studio

Tanečná škola ponúka svojim záujemcom výučbu tanečných krúžkov pre deti a mládež a tanečné kurzy pre dospelých. Ponúkame tiež individuálne lekcie a svadobnú tanečnú prípravu.

Hlavnou myšlienkou je zmysluplné využitie voľného času v priateľskom kolektíve ľudí, ktorí majú tanec radi, chcú sa niečo nové naučiť alebo v tanci zdokonaľovať. Tanečné lekcie sú tvorené s cieľom naučiť sa základné kroky jednotlivých tancov, získať kondičnú zdatnosť, pohybový rozsah. Previesť človeka od základných tanečných krokov až po zložité figúry, správne vedenie i držanie tela, pomôcť rozoznávať hudbu, rytmus i charakter skladieb.

Dušan a Lucia Frimerovi

0

 

rokov s vami

 

0

rokov skúseností

" Cesta je cieľ, cieľ je cesta."

Ako plynie čas

Tanečná škola a jej krátka história

Tanec je pre všetkých, je nástrojom zdravia, integrácie a krásneho životného štýlu. 

2011

Založenie

Tanečné štúdio FRIMart Prešov založil tanečný pár teraz už manželia Dušan a Lucia Frimeroví, ktorí ešte počas svojej tanečnej kariery začali s myšlienkou prvých tanečných kurzov pre dospelých. 

2012

Výchovné koncerty

FRIMart studio poskytovalo kvalitné tanečno – vzdelávacie programy pre základné a stredné školy so zameraním na spoločenské tance. Našu sponuku tvorili 3 úspešné projekty s názvom: Umenie tanca, Tanec – Jazyk doby a Mladý džentlmen, mladá dáma,  ktoré boli podporené aj Ministerstvom kultúry SR. Tanečné programy sme realizovali v rámci celého Slovenska, ale hlavne na východnom Slovensku. 

2014

Tanečné krúžky pre deti

Samozrejme piliere tanečného štúdia tvoria deti, ktoré formujeme od školského veku, aby tanec a slušné správanie bolo pre nich samozrejmosťou aj v dospelosti. V tanečnom štúdiu vedieme deti a mládež ku športovej činnosti, kultúre a vytvárame podmienky pre športové vyžitie v spoločenských tancoch. Vytvárame podmienky a všestrannú starostlivosť o rozvoj výkonnostného ale i rekreačného tanca členov klubu. Zvyšovanie výkonnosti formou tréningov, súťaží a pod.

2016

Nové priestory na Budovateľskej 34, Prešov

Od roku 2011 sme pôsobili v športovom centre Slyofit, kde sme mali prenajatú sálu na naše tanečné aktivity. Po 5 rokoch kedy sa naša tanečná škola rozrástla o členov sme cítili potrebu mať “vlastný priestor” a poskytovať tak naše služby neobmedzene. Vďaka našim známim z kurzov sa nám podarilo nájsť priestory na Budovateľskej. Čakala na “prerábka” priestorov a od mája 2016 sídlime na Budovateľskej 34, kde si neustále naše priestory zveľaďujeme.

2018

FRIMart dance cup

Podarilo sa nám zorganizovať  2 ročníky súťaže – hobby v spoločenskom tanci v rokoch 2018 a 2019 organizovanej tanečným štúdiom FRIMart Prešov v spolupráci s nákupným centrom Eperia. Bol naplánovaný aj ďalší ročník 2020, ale všetko zastavil COVID – 19. Cieľom tejto súťaže je popularizovať tanečný šport formou otvorenej divácky atraktívnej súťaži. Tanečnej súťaže sa zúčastňujú začínajúce tanečné páry a sólo dievčatá všetkých vekových kategórií.

2020

Online výučba

Po úspešných rokoch aj nás zasiahla koronakríza, kde sme prešli na online výučbu hlavne pre deti. Držíme si palce aby sem aj naďalej mohli poskytovať naše služby širokej verejnosti.

Sme tanečný klub

Tanečný šport je športová disciplína, ktorá vycháza zo spoločenských tancov a deli sa na štandardné a latinsko-americké tance. Tanečné páry tancujú krásne choreografie, s ktorými súťažia na tanečných súťažiach. Súťaže sú rozdelené podľa veku už od najmenších detí, ako aj podľa výkonnosti a páry tak majú motiváciu sa neustále zlepšovať. Sme dlhoročným registrovaným tanečným klubom Slovenského zväzu tanečných športov /SZTŠ/ sekcie Tanečný šport.

Naša filozofia

” Cesta je cieľ, cieľ je cesta.”

Konfucius

Človek by sa mal sústrediť na to čo zažíva počas cesty za dosiahnutím svojho cieľa. Cieľom našej cesty môže byť to, čo zažívame počas nej a nie cieľ samotný. Pri tanci zažívame rovnaký pocit, kedy nám tréningy pomáhajú neustále sa zlepšovať.

Preto sme vybrali 3 dôležité slová, ktoré charakterizujú našu filozofiu.

DANCE

Tanec

Tanec je našou hlavnou oblasťou. Počas tanečných hodín učíme rytmiku, krokové variácie, správne držanie tela.

No nie je to len o samotnom tanci. Tanec prináša mnoho benefitov do rôznych oblastí života. Už je dávno dokázané, že tanec pomáha obnovovať radosť, prináša stabilitu v problémových životných situáciách, zmierňuje napätie v školách, odstraňuje šikanu či násilie. Tanec takisto podporuje pamäť, zlepšuje ohybnosť, redukuje stres a napätie, prospieva srdcu, zbavuje kilogramov, nabíja energiou.

Tanec má špecifickú schopnosť prepájať myslenie a emócie a vďaka tomu sa človek stáva spontánnejším a prirodzenejším aj v bežnom živote, nielen pri samotnom tanci. Najdôležitejšia vec, ktorej nás učia spoločenské tance, je komunikácia. Učíme sa vychádzať s tanečným partnerom, s trénermi a so samým sebou. Učíme sa zvládať prehry a vidieť v nich motiváciu pracovať na sebe.    

Chceme ľudí naučiť tancovať a ukázať im, že tanec jednoducho patrí k životu. Je jeho nevyhnutnou súčasťou. S tancom je svet krajší, svetlejší, pohodovejší.

ENERGY

Energia

Tanec dáva neskutočne pozitívnu energiu a prináša dobrú náladu. Jednoducho dobíja baterky.

Tanec je obohacujúci. Pri tanci sa uvoľňujú hormóny šťastia, ktoré pozitívne ovplyvňujú náladu. Ak sa mu venujete pravidelne, s najväčšou pravdepodobnosťou vás vnútorne napĺňa, čo vedie k vnútornej pohode. Pri tanci a hudbe zabudnete na všetky starosti a povinnosti. Na tanečných lekciách sa stretávate s inými ľuďmi, čo vás tiež nabije pozitívnou energiou. Pri tanci energiu nielen odovzdávame, ale ju aj dostávame v podobe uznania a ocenenia divákov či poroty. 

Ak prestaneme tancovať, spievať, kreatívne sa prejavovať, začne u nás stagnovať životná energia. Životná energia je ako potok, ktorý tečie a potrebuje byť v neustálom pohybe. Keď ho zastavíme, stane sa „rybníkom“, voda prestane prúdiť, stagnuje, môže sa znečistiť. Zo stagnácie životnej energie môžeme dokonca aj ochorieť. Ale ak tú energiu pustíme, energia začne v našom živote prúdiť a čistí to, čo je tam dlhodobo nanosené. Alebo, naopak, môže prinášať nové veci do života.  

Pustite životnú energiu do vášho života a začnite tancovať, pretože tanec je dobrá medicína.

PROGRESS

Pokrok

Náš život potrebuje neustále napredovanie. Tak ako batoľa neskutočne rýchlo rastie, napreduje, učí sa chodiť cez rôzne pády, tak aj my dospelí postupnými krokmi ideme stále dopredu. Niekedy kvôli tomu síce musíme spraviť aj krok vzad, aby sme potom mohli spraviť dva kroky vpred, ale nakoniec ideme aj tak dopredu.

Tajomstvo šťastného života je progres. Stále sa musíme zlepšovať. Vo všetkých oblastiach života, vo vzťahoch, v rodine, zveľaďovaní domova, vo firme, v škole.

Opakom progresu je stagnácia a stagnácia je reálny dôvod strachu. Život nás dennodenne konfrontuje s rôznymi prekážkami, strachmi, výstrahami. Zistila som, že odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale víťazstvo nad ním. Odvážny človek nie je taký, čo nepociťuje strach, ale taký, ktorý strach porazí. 

Vždy, keď ma život konfrontuje s nejakým mojím strachom, tak si jednoducho položím otázku: „Čo najhoršie sa mi môže stať?“ V konečnom dôsledku nič hrozné a na druhej strane môžem oveľa viac získať. 

Tanec ma naučil a stále učí novým spôsobom myslenia. Každý tréning, súťaž, nové kroky, to je stále nová výzva, ktorú musí tanečník prekonať. Čím častejšie prekonávame rôzne výzvy na tréningoch, tým ľahšie zvládame rôzne prekážky v živote. Progres pri tanci nás posúva, aby sme boli vždy lepší a lepší aj v živote.

Veľmi sa mi páči citát, ktorý mi stále beží v hlave pred nejakou vlastnou „stopkou“: „Pamätaj, že takto o rok na tom, čo ti spôsobuje stres, už vôbec nebude záležať.“

Veríme, že tanec dokáže meniť životy k lepšiemu, nielen deťom, ale všetkým vám.

Náš tím lektorov

Náš tím tvoria taneční tréneri a učitelia tanca s dlhoročnou praxou.

Dušan Frimer
Mgr. Dušan Frimer

majiteľ a tanečný tréner

  • kvalifikovaný tréner tanečného športu I. stupňa – štandardné a latinsko-americké
  • tancevytancovaná výkonnostná trieda “S” v latinsko-amerických tancoch a ” A” v štandardných tancoch
  • pedagogické vzdelanie
Lucia Frimerova
Mgr. Lucia Frimerová

manažér

  • diplomovaná učiteľka tanca
  • vytancovaná výkonnostná trieda “S” v latinsko-amerických tancoch a  “A” v štandardných tancoch
  • pedagogické vzdelanie
Anton Fabik
Ing. Anton Fabík

tanečný tréner

  • kvalifikovaný tréner tanečného športu I. stupňa – štandardné a latinsko-americké
  • vytancovaná výkonnostná trieda “S” v latinsko-amerických tancoch a  “S” v štandardných tancoch 
Svadobný tanec - "Prekvapte svojím tancom"
This is default text for notification bar