TERMÍN KURZU

 • TERMÍN: podľa dohody

 • TRVANIE: 10 x 60 min.
 • MIESTO KURZU: FRIMart studio, Budovateľská 34, Prešov
 • PERIODICITA: 1 x týždenne
 • MINIMÁLNY POČET: 20 študentov
 • AK SA NENAHLÁSI MINIMÁLNY POČET - ODPORÚČAME KURZ PRE DOSPELÝCH
 • ZÁKLADY TANCOV: waltz, chacha, valčík, polka, čardáš, jive, salsa, tango, blues
 • CENA JE BEZ VENČEKOVEJ SLÁVNOSTI

CENA KURZU: 35 € / osoba

PRIHLÁSIŤ SA

POPIS KURZU

Obnovte s nami tradíciu tanečných venčekov.
Ešte naši starí rodičia boli povinní chodiť počas školy na tanečný kurz, lebo vedieť základy jednotlivých spoločenských tancov vždy patrilo a aj patrí k základom slušného správania. V dnešnej hektickej dobe sa na túto tradíciu pomaly, ale isto zabúda. Ponúkame Vám možnosť, ako žiakov naučiť nielen základy jednotlivých spoločenských tancov, ale aj spoločenskému správaniu sa. 

Kurz sa skladá z 10-tich lekcií 1krát do týždňa po 60 min. V prípade záujmu je možné zorganizovať záverečný slávnostný večer plný rôznorodého programu, v ktorom hlavné hviezdy budú samotní absolventi kurzu.


Tanečný kurz otvárame pri minimálnom počte 10-tich párov/ideálny je rovnaký počet chlapcov a dievčat, ale nieje podmienkou/

Aké tance sa naučím?

Počas lekcií sa naučíte tancovať základné kroky a figúry spoločenských tancov ako waltz, chacha, valčík, polka, čardáš, jive, salsa, tango a blues.

Zapísať sa môžete ako jednotlivci, tak páry alebo väčšie skupiny - triedy. Tanečný kurz pre stredoškolákov je určený skôr pre celý kolektív - triedy, môžu sa pospájať aj viaceré triedy.

Ak Vás naša ponuka oslovila, prihláste sa prosím cez Online prihlášku a my Vás budeme informovať, kedy sa začne najbližší kurz a kedy bude prvé stretnutie alebo sa môžeme dohodnúť  na termíne aj po vzájomnej dohode.

 

 

Ak máte záujem o tanečný kurz je POTREBNÉ SA VOPRED PRIHLÁSIŤ:

 • termíny kurzov nájdete na domovskej stránke po kliknutí na logo
 • e-mail: frimartstudio@gmail.com
 • telefonicky: 0908 331 814
 • alebo online PRIHLÁŠKA
 

POZRI AJ

ČO SÚ SPOLOČENSKÉ TANCE

Spoločenský tanec je najprirodzenejšou ľudskou pohybovou aktivitou, ktorú poznáme. Spoločenský tanec je vynikajúci pre celé telo, rozvíja koordináciu myslenia a svalov, povzbudzuje dobré držanie tela v každom veku a hlavne nás učí spoločenskému životu. Prináša nám mnoho výhod a taktiež je to spôsob, ako sa stretnúť a zoznámiť s novými ľuďmi a tiež osobou opačného pohlavia. Spoločenské tance sa delia na 2 skupiny: Sú to tance Štandardné a Latinsko-americké tance. Do štandardných tancov patria: Waltz, Tango, Valčík, Slowfoxtrot a Quickstep. Do latinskoamerických tancov patria: Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble, Jive.
Tanečné kurzy štandardných tancov sú charakteristické uzavretým párovým držaním. Súčasný štandardný štýl sa vyznačuje dravosťou, obdivom ku kráse, romantickosťou a citovým prežitím hudby a pohybu. Štandardné tance sú historicky staršie ako latinsko-americké tance. Ich pôvod pochádza ( okrem tanga ) z európskej kultúrnej tradície . Pre štandardné tance je typické pevné a rámové držanie tanečného páru, kedy pár počas celej doby tanca stojí " telo na telo " vždy čelom k sebe. Do štandardných tancov patria: Waltz, Tango, Valčík, Slowfoxtrot a Quickstep.
Latinsko-americké tance sú tance, ktoré sa tancujú vo voľnejšom držanií než tance štandardné a sú charakteristické väčšou voľnosťou pohybu, variácií i tanečného oblečenia. Latinsko-americké tance sa tancujú, ako na mieste tak aj v pohybe po celom tanečnom parkete. Pohyb v latinsko-amerických tancoch je rovnako ako hudba plná energie. Do latinskoamerických tancov patria: Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble, Jive.