Micenko - svadobna priprava

Svadobná tanečná príprava. Je vôbec potrebná?

Predstavte si seba s partnerom, ako tancujete na vlastnej svadbe. Ste v tanci zladení? Uvoľnení? Alebo strápení a nervózni?

 Možno Vám stačí absolvovať zopár tanečných hodín, aby ste sa vedeli zladiť  a spoločne si zatancovať.  Je to predsa Vaša svadba, tak prečo si ju naplno neužiť aj na parkete.

Možno si pomyslíte: „Veď sa len trošku „pokývkame“, partner ma zatočí a vybavené.“

Zbystrite pozornosť už len pri vete: „Nejako to dopadne.“

Prvý svadobný tanec absolvuje každý mladomanželský pár. Je to Váš prvý tanec a ten patrí iba Vám. Aby ste ho zvládli s ľahkosťou, noblesou a zožali potlesk od svojich hostí, nenechávajte nič na náhodu.

Svadobný tanec je potrebné pripraviť!

Ponúkame zopár tipov na prípravu.

Tanec začína výberom hudby.

Napíšte si zoznam skladieb, ktoré máte v obľube. Môže ísť o skladbu, pri ktorej ste sa zoznámili alebo skladbu, ktorá sa Vám jednoducho páči. Postupným vylučovaním zo zoznamu piesní určite dospejete k tej správnej skladbe. Ak si neviete vybrať, určite Vám poradí tréner na tančných hodinách.

A teraz už o samotnom tanci.

1. Príchod na parket

Áno, aj príchod na parket je súčasťou Vašej prezentácie, Vášho tanca. Ak Vás kapela vyzve na parket, všetky oči sa upriamia na Vás. Áno, my ľudia hodnotíme všetko, sme proste takí.

Mali by ste byť uvoľnení a prirodzení. Ak budete kráčať na parket, myslite na to, že oveľa lepšie vyzeráte, ak sa vystriete, no ak nahodíte aj úsmev, budete vyzerať jednoducho úžasne.

Ak neviete ako na to, môžete sa inšpirovať aj v článku „Ako byť džentlmenom na parkete“ .

2. Začiatok choreografie

Samotná choreografia svadobného tanca sa rozdeľuje na úvod, jadro a záver. Tanec je ako príbeh, rozvíja sa postupne.

Skúsení tréneri Vám pripravia krásny úvod k tancu a prispôsobia choreografiu na mieru Vám a Vašej tanečnej úrovni.

3. Jadro choreografie

Jadro choreografie je už „riadny“ tanec. Je to to, čo dáva tancu formu. S tanečnými prvkami a krokmi Vám už pomôžeme v tanečnej škole.

O detaily Vášho prvého svadobného tanca sa postarajú aj špecialisti z tanečnej školy FRIMart. Tréneri by mali byť špecialistami v tanečnom odbore, majú mať tanečnú aj trénersku prax. Zvoľte si tanečnú školu, napr. na základe referencií od svojich známych. Veď predsa nechcete, aby príprava Vašej svadby bola v rukách „nováčikov.“

4. Záver

Záver tanečnej zostavy by mal byť trošku aj o prekvapení pre Vašich hostí. Pre odvážnych sa môže do choreografie pridať aj jednoduchá „dvíhačka“.

5. Odchod z parketu

Ak už máte svadobný tanec za sebou, myslite na to, že ešte stále ste na parkete, ľudia vám tlieskajú a pozerajú sa na Vás. Nemôžete pokaziť ilúziu, ktorú ste v tanci s partnerom vytvorili. Záver môžete ozdobiť romantickou pusou a krásnou poklonou.

Áno, vieme, že ste šťastní, že svadobný tanec je za Vami, kráčajte však z parketu ešte stále vystretí a vysmiati.

Ak aj Vám sa blíži váš veľký deň?  Bez ohľadu na tanečné schopnosti Vás čaká novomanželský tanec. Tím profesionálnych tanečníkov, trénerov a učiteľov tanca z tančného štúdia FRIMart Prešov Vám v tom radi pomôžu. Ponúkame individuálny prístup a prispôsobenú výučbu presne pre Vás.

A na rad prichádza rodičovský tanec.

 

by: Mgr. Lucia Frimerová