Svet spoločenských tancov

Do sveta spoločenských tancov som sa dostala čírou náhodou, ktorú po uplynutí necelých piatich rokov nazývam osud. Vtedy ako 13 ročné dievča som si myslela, že sa idem iba naučiť zopár krokov spoločenských tancov. Ak by mi niekto bol povedal, že pre mňa spoločenské tance sa stanú viac ako len hobby, iba by som sa zasmiala. Dnes je tanec neodmysliteľnou súčasťou môjho života. 

Sandra Kishko a Tomáš Chovanec - FRIMart studio4

 

 Tanečníci sa bežne stretávajú s neporozumením zo strany všedného ľudu. Načo investovať všetky peniaze do kostýmov a tréningov? Prečo si dávať na telo žltohnedú substanciu, na tvar kilo kozmetiky a na vlasy tonu gélu a laku? Prečo tráviť všetok voľný čas v sále? Načo trpieť bolesti svalov, kĺbov, celého tela aj hlavy?

Sandra Kishko a Tomáš Chovanec - FRIMart studio3

 

 

Sú na to rôzne dôvody. Jedným z nich je láska k hudbe, jej realizácia na tanečnom parkete. Hudba nás sprevádza takmer na každom kroku nášho života. Od romantickej rumby až po temperamentné pasodoble a vášnivé tango. 

Tancom sa tanečník snaží ukázať divákom všetky noty skladby, jej atmosféru, príbeh a náladu. Tanec pomáha tanečníkom zistiť, čoho je naše telo schopné a spoznať sa s ním. Zvyšuje sebavedomie, učí správnemu držaniu tela a zlepšuje náladu. Najdôležitejšia vec, ktorej nás učia spoločenské tance, je komunikácia. Učíme sa vychádzať s tanečným partnerom, s trénermi a so samým sebou. Učíme sa zvládať prehry a vidieť v nich motiváciu pracovať na sebe.    

Sandra Kishko a Tomáš Chovanec - FRIMart studio1

 

S pomocou spoločenských tancov do môjho života pribudli skvelé zážitky z tréningov a sústredení a šatník sa naplnil ligotavými šatami. Najlepšie dni sú dni strávené na tanečnom parkete, kde dominuje gracióznosť, ladnosť a estetickosť. 

 

by: Sandra Kishko