Naša filozofia

Naša filozofia

” Cesta je cieľ, cieľ je cesta.”

Konfucius

Človek by sa mal sústrediť na to čo zažíva počas cesty za dosiahnutím svojho cieľa. Cieľom našej cesty môže byť to, čo zažívame počas nej a nie cieľ samotný. Pri tanci zažívame rovnaký pocit, kedy nám tréningy pomáhajú neustále sa zlepšovať.

Preto sme vybrali 3 dôležité slová, ktoré charakterizujú našu filozofiu.

DANCE

Tanec

Tanec je našou hlavnou oblasťou. Počas tanečných hodín učíme rytmiku, krokové variácie, správne držanie tela.

No nie je to len o samotnom tanci. Tanec prináša mnoho benefitov do rôznych oblastí života. Už je dávno dokázané, že tanec pomáha obnovovať radosť, prináša stabilitu v problémových životných situáciách, zmierňuje napätie v školách, odstraňuje šikanu či násilie. Tanec takisto podporuje pamäť, zlepšuje ohybnosť, redukuje stres a napätie, prospieva srdcu, zbavuje kilogramov, nabíja energiou.

Tanec má špecifickú schopnosť prepájať myslenie a emócie a vďaka tomu sa človek stáva spontánnejším a prirodzenejším aj v bežnom živote, nielen pri samotnom tanci. Najdôležitejšia vec, ktorej nás učia spoločenské tance, je komunikácia. Učíme sa vychádzať s tanečným partnerom, s trénermi a so samým sebou. Učíme sa zvládať prehry a vidieť v nich motiváciu pracovať na sebe.    

Chceme ľudí naučiť tancovať a ukázať im, že tanec jednoducho patrí k životu. Je jeho nevyhnutnou súčasťou. S tancom je svet krajší, svetlejší, pohodovejší.

ENERGY

Energia

Tanec dáva neskutočne pozitívnu energiu a prináša dobrú náladu. Jednoducho dobíja baterky.

Tanec je obohacujúci. Pri tanci sa uvoľňujú hormóny šťastia, ktoré pozitívne ovplyvňujú náladu. Ak sa mu venujete pravidelne, s najväčšou pravdepodobnosťou vás vnútorne napĺňa, čo vedie k vnútornej pohode. Pri tanci a hudbe zabudnete na všetky starosti a povinnosti. Na tanečných lekciách sa stretávate s inými ľuďmi, čo vás tiež nabije pozitívnou energiou. Pri tanci energiu nielen odovzdávame, ale ju aj dostávame v podobe uznania a ocenenia divákov či poroty. 

Ak prestaneme tancovať, spievať, kreatívne sa prejavovať, začne u nás stagnovať životná energia. Životná energia je ako potok, ktorý tečie a potrebuje byť v neustálom pohybe. Keď ho zastavíme, stane sa „rybníkom“, voda prestane prúdiť, stagnuje, môže sa znečistiť. Zo stagnácie životnej energie môžeme dokonca aj ochorieť. Ale ak tú energiu pustíme, energia začne v našom živote prúdiť a čistí to, čo je tam dlhodobo nanosené. Alebo, naopak, môže prinášať nové veci do života.  

Pustite životnú energiu do vášho života a začnite tancovať, pretože tanec je dobrá medicína.

PROGRESS

Pokrok

Náš život potrebuje neustále napredovanie. Tak ako batoľa neskutočne rýchlo rastie, napreduje, učí sa chodiť cez rôzne pády, tak aj my dospelí postupnými krokmi ideme stále dopredu. Niekedy kvôli tomu síce musíme spraviť aj krok vzad, aby sme potom mohli spraviť dva kroky vpred, ale nakoniec ideme aj tak dopredu.

Tajomstvo šťastného života je progres. Stále sa musíme zlepšovať. Vo všetkých oblastiach života, vo vzťahoch, v rodine, zveľaďovaní domova, vo firme, v škole.

Opakom progresu je stagnácia a stagnácia je reálny dôvod strachu. Život nás dennodenne konfrontuje s rôznymi prekážkami, strachmi, výstrahami. Zistila som, že odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale víťazstvo nad ním. Odvážny človek nie je taký, čo nepociťuje strach, ale taký, ktorý strach porazí. 

Vždy, keď ma život konfrontuje s nejakým mojím strachom, tak si jednoducho položím otázku: „Čo najhoršie sa mi môže stať?“ V konečnom dôsledku nič hrozné a na druhej strane môžem oveľa viac získať. 

Tanec ma naučil a stále učí novým spôsobom myslenia. Každý tréning, súťaž, nové kroky, to je stále nová výzva, ktorú musí tanečník prekonať. Čím častejšie prekonávame rôzne výzvy na tréningoch, tým ľahšie zvládame rôzne prekážky v živote. Progres pri tanci nás posúva, aby sme boli vždy lepší a lepší aj v živote.

Veľmi sa mi páči citát, ktorý mi stále beží v hlave pred nejakou vlastnou „stopkou“: „Pamätaj, že takto o rok na tom, čo ti spôsobuje stres, už vôbec nebude záležať.“

Veríme, že tanec dokáže meniť životy k lepšiemu, nielen deťom, ale všetkým vám.

Ak chcete podporiť našu filozofiu, môžete si zakúpiť ruksaky alebo tričká pre malých aj veľkých na našom E-shope

by: Mgr. Lucia Frimerová