TANEČNÝ KURZ PRED STUŽKOVOU

 

TERMÍN: podľa dohody

TRVANIE: 10 x 60 min.MIESTO KURZU: FRIMart studio, Budovateľská 34, PrešovPERIODICITA: 1 x týždenneMINIMÁLNY POČET: 20 študentovAK SA NENAHLÁSI MINIMÁLNY POČET – ODPORÚČAME KURZ PRE DOSPELÝCHZÁKLADY TANCOV: waltz, chacha, valčík, polka, čardáš, jive, salsa, tango 

CENA KURZU: 35 € / osoba

PRIHLÁSIŤ SA

POPIS KURZU

Aké tance sa naučím?

Počas lekcií sa naučíte tancovať základné kroky a figúry spoločenských tancov ako waltz, chacha, valčík, polka, čardáš, jive, salsa, tango

Zapísať sa môžete ako jednotlivci, tak páry alebo väčšie skupiny – triedy. Tanečný kurz pred stužkovou je určený skôr pre celý kolektív – triedy, môžu sa pospájať aj viaceré triedy.

Ak Vás naša ponuka oslovila, prihláste sa prosím cez Online prihlášku a my Vás budeme informovať, kedy sa začne najbližší kurz a kedy bude prvé stretnutie alebo sa môžeme dohodnúť  na termíne aj po vzájomnej dohode.

 

Ak máte záujem o tanečný kurz je POTREBNÉ SA VOPRED PRIHLÁSIŤ:

e-mail: frimartstudio@gmail.comtelefonicky: 0908 331 814alebo online PRIHLÁŠKA 

POZRI AJ

MINI DANCE
Balet pre deti
Spoločenské tance pre deti a mládež
Tanečný kurz pre základné školy
Tanečný kurz pre stredné školy
Tanečný kurz – príprava pred stužkovou
Vysokoškoláci – tanečné kurzy
Spoločenské tance pre dospelých
Ľudovky pre dospelých
Latino Lady Styling
Salsa pre páry
Svadobná príprava
Individuálne lekcie

ČO SÚ SPOLOČENSKÉ TANCE

Spoločenský tanec je najprirodzenejšou ľudskou pohybovou aktivitou, ktorú poznáme. Spoločenský tanec je vynikajúci pre celé telo, rozvíja koordináciu myslenia a svalov, povzbudzuje dobré držanie tela v každom veku a hlavne nás učí spoločenskému životu. Prináša nám mnoho výhod a taktiež je to spôsob, ako sa stretnúť a zoznámiť s novými ľuďmi a tiež osobou opačného pohlavia. Spoločenské tance sa delia na 2 skupiny: Sú to tance Štandardné a Latinsko-americké tance. Do štandardných tancov patria: Waltz, Tango, Valčík, Slowfoxtrot a Quickstep. Do latinskoamerických tancov patria: Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble, Jive.Tanečné kurzy štandardných tancov sú charakteristické uzavretým párovým držaním. Súčasný štandardný štýl sa vyznačuje dravosťou, obdivom ku kráse, romantickosťou a citovým prežitím hudby a pohybu. Štandardné tance sú historicky staršie ako latinsko-americké tance. Ich pôvod pochádza ( okrem tanga ) z európskej kultúrnej tradície . Pre štandardné tance je typické pevné a rámové držanie tanečného páru, kedy pár počas celej doby tanca stojí ” telo na telo ” vždy čelom k sebe. Do štandardných tancov patria: Waltz, Tango, Valčík, Slowfoxtrot a Quickstep.Latinsko-americké tance sú tance, ktoré sa tancujú vo voľnejšom držanií než tance štandardné a sú charakteristické väčšou voľnosťou pohybu, variácií i tanečného oblečenia. Latinsko-americké tance sa tancujú, ako na mieste tak aj v pohybe po celom tanečnom parkete. Pohyb v latinsko-amerických tancoch je rovnako ako hudba plná energie. Do latinskoamerických tancov patria: Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble, Jive.

Svadobný tanec - "Prekvapte svojím tancom"
This is default text for notification bar